News

Pre-Season Fixtures

A list of friendly fixtures for our SCEFL sides ahead of the 2024/25 season

This is not a complete list but is just from what we have seen on Social Media

Please double check venue and kick off time before travelling.


Borden Village v Sheppey Sports

Bridon Ropes v Bermondsey Town

Greenways v Erith Town

Sutton Athletic v FC Elmstead

Erith & Belvedere v Erith Town

Lydd Town v Tenterden Town

Stansfeld v SC Thamesmead

Tunbridge Wells v Little Common

VCD Athletic v Cray Wanderers

Ramsgate v FC Elmstead

Sheppey Sports v Kings Hill

Barking v Punjab United

Bearsted v Abbey Rangers

Bridon Ropes v Sutton Common Rovers

Brook House v Meridian VP

Canterbury City v Little Common

Cheshunt v Clapton CFC

Corinthian v Deal Town

Crowborough Athletic v Tunbridge Wells

Cuxton v Staplehurst Monarchs

Erith & Belvedere v Lewisham Borough

Farleigh Rovers v Croydon

Faversham Town v Faversham Strikeforce

Fisher v Redbridge

Glebe v AFC Croydon

Halls AFC v AMG Ballerz

Harlow Town v Clapton CFC

Hollands & Blair v Crawley Down Gatwick

Holmesdale v Erith Town

Larkfield & New Hythe v Hawkinge Town

Lordswood v Sittingbourne

Rayleigh Town v Welling Town

Redhill v Whitstable Town

Rochester United v Hythe Town

SC Thamesmead v VCD Athletic

Snodland Town v Maidstone Utd XI

Soul THFC v Walthamstow Reserves

Stansfeld v Kent United

Windsor & Eton v Tooting Bec

Ashford United v Kennington

Welling United v Erith & Belvedere

Sheppey Sports v Sheppey Utd u23s

Canterbury City v Snodland Town

Clapton CFC v Fisher

Colliers Wood v Tooting Bec

Croydon v Larkfield & New Hythe

Erith & Belvedere v Kent United

FC Elmstead v Lydd Town

Herne Bay v Tunbridge Wells

Hollands & Blair v Ramsgate Athletic

Holmesdale v Welling Town

Lordswood v Gillingham XI

Margate v Corinthian

Meridin VP v Bermondsey Town

Rochester United v Phoenix Sports

Rusthall v Eastbourne United

VCD Athletic v Sheppey United

Borden Village v Welling Town

Canterbury City v Ashford FC

Croydon v Rising Ballers

East Preston v Bridon Ropes

FC Baresi v Lewisham Borough

Kent United v SC Thamesmead

Kings Hill v FC Elmstead

Long Lane v Halls AFC

Meridian VP v Sporting Bengal

Rochester United v Cuxton 91

Staplehurst Monarchs v Metrogas

Canterbury City v Hythe Town

Meridian VP v Barnehurst FC


All fixtures are subject to change



Pre Season Friendly Results

(If advertised)

Erith & Belvedere 2-1 AFC Croydon

Sheppey Sports 2-0 Lordswood

Brimsdown v Soul THFC

AFC Whyteleafe 4-1 Croydon

Canterbury City 5-3 Kennington

Deal Town 2-1 Whitstable Town

Fisher 5-3 Sutton Common Rovers

Punjab United 1-1 Sheppey United

Rochester United 2-3 Sevenoaks Town

Snodland Town 2-1 Welling Town

Stansfeld 3-0 East Grinstead Town

Hackney Wick v Lewisham Borough

Deal Town 3-0 Canterbury City

Ramsgate P-P Kennington

Ashford United 3-0 Erith & Belvedere

Aylesford United v Snodland Town

Bearsted 1-4 Maidstone United

Bridon Ropes 2-1 Chipstead FC

Corinthian 3-7 Tonbridge Angels

Crawley Down Gatwick v Welling Town

Enfield Borough v Soul THFC

Faversham Town 1-4 Sittingbourne

Fisher 2-2 Dulwich Hamlet

Glebe 1-0 Croydon

Herne Bay 7-4 Hollands & Blair

Larkfield & New Hythe 1-1 Eastbourne Utd

Maidstone Utd u23s 3-3 FC Elmstead

Margate 3-0 Whitstable Town

Punjab United 2-4 Hythe Town

Rising Ballers v Sheppey Sports

Rochester United 2-6 Rusthall

Roffey 0-3 Holmesdale

SC Thamesmead v East Grinstead

Stansfeld 1-2 Faversham Strikeforce

Staplehurst Monarchs v Lordswood

Sutton Athletic 2-1 Greenways

Westside v Tooting Bec

Waltham Forest 0-7 Clapton CFC

Westfield 0-5 Tunbridge Wells

Chatham Town Res 0-2 Lewisham Borough

Deal Town 3-1 Kennington

BRY Academy 1-3 Bridon Ropes

Corinthian 1-6 Cray Valley PM

Croydon 4-4 Molesey

FC Elmstead 1-3 Holmesdale

Harlow Town 5-5 Fisher

Hawkinge Town 2-2 Canterbury City

Hollands & Blair 3-4 Gillingham XI

Larkfield & New Hythe 1-0 Hythe Town

Maidstone Utd u23s 2-5 Lordswood

Punjab United P-P Bridon Ropes

Ramsgate 3-2 Bearsted

Rochester United 1-0 Faversham Town

Rusthall 4-4 Redhill

Sheppey Sports 1-0 Lydd Town

Snodland Town 3-3 Bowers & Pitsea

Stansfeld 1-2 Crowborough Athletic

Toby 3-2 Welling Town

Tooting & Mitcham 3-2 Tooting Bec

Whitstable Town 0-4 Folkestone Invicta

Woodford Town 3-0 Clapton CFC

Maidstone Utd u23s v Staplehurst Monarchs

Ashford United 4-1 Glebe

Erith & Belvedere 2-0 Village Borden

FC Elmstead 2-2 Erith Town

Punjab United 1-6 Ebbsfleet United

Tunbridge Wells 2-1 Halls AFC

Corinthian 6-0 SC Thamesmead

Deal Town 4-2 Bearsted

AS London 2-0 Fisher

Athletic Newham 6-0 Welling Town

Aylesford FC v Greenways

Bridon Ropes 0-2 Tunbridge Wells

CD Independiente 2-0 Clapton CFC

Erith Town 1-0 Lewisham Borough

Faversham Strike Force 4-3 Hollands & Blair

Faversham Town 4-1 Sheppey United

FC Elmstead 4-2 Kent United

Godalming Town v Tooting Bec

Halls AFC v Lordswood

Herne Bay 1-2 Larkfield & New Hythe

Holmesdale 1-6 Bowers & Pitsea

Meridian VP 1-2 Witham Town

Punjab United 1-8 Sporting Khalsa

Rochester United 1-6 VCD Athletic

Rusthall 3-1 Crowborough Athletic

SC Thamesmead 0-4 Lydd Town

Sheppey Sports 5-1 Barkingside

Snodland Town 0-0 Hythe Town

Stansfeld 4-1 Phoenix Sports

Sutton CR u23s 1-5 Canterbury City

Whitstable Town 1-3 Gillingham XI

Chatham Town Reserves 1-7 Staplehurst Monarchs

Erith & Belvedere 3-2 SE Dons (Forest Hill Park)

Ashford FC v Lordswood

Bexley FC 1-3 Welling Town

Corinthian 4-1 Canterbury City

Faversham Town 1-1 Hastings United

Fisher 1-2 Witham Town

Glebe 1-6 Sporting Bengal

Hollands & BlairĀ 2-1 Ashford United

Holmesdale 0-0 Phoenix Sports

Kennington 5-2 Hythe Town

Maidstone Utd 4-0 Larkfield & New Hythe

Lydd Town 4-1 Little Common

Peckham Town 2-0 Tooting Bec

Punjab United 1-0 Greenways

Rochester United 1-2 Sheppey United

Rusthall 3-1 Crawley Down Gatwick

Stansfeld 1-4 Lingfield

VCD Athletic 2-3 Herne Bay

Whitstable Town 2-2 Dover Athletic


P