Results 2024

 

Saturday 24th February

Premier Division

Corinthian 3-1 Tunbridge Wells
Sam Bewick 25(p)

Charlie Clover 36

Michael Hagan 88

Trevor McCreadie 84

 

 

Att: 110
Deal Town P-P Punjab United
x x
Att:
Erith Town 4-0 Bearsted
James Dyer 2, 11(p), 87

Calum McGeehan 90

 

 

Att: 137
Faversham Town 5-1 Sutton Athletic
Warren Mfula 9, 45

Sam Hasler 40

Stefan Payne 65, 80

Simon Walton 42

 

 

Att: 243
Fisher 1-3 Lydd Town
Flavio Jumo 11

 

 

James Rogers 39

Troy Howard 44

Dean Grant 71

Att: 189
Hollands & Blair 10-1 Welling Town 
Rob Denness 9, 11, 26

Lewis Allan 22

Rob Gillman 28

Tom Walmsley 44

Devonte West 64, 81

Richard Atkins 66

Will Oliver 90

Jordan Samuels 60

 

 

 

 

 

 

Att: 118
Lordswood 1-0 Rusthall
Josh Reid 45
Att: 164
Stansfeld 2-0 Kennington
Mayo Olufeko 14

Tommy Whitnell 80

 

 

Att:
Snodland Town 6-2 Holmesdale
Rob Bissett 7, 13(p)

Jordan Wells 27

Tarik Ibrahim 38, 88

Francis Babalola 59

Jack Tancred 58

Wale Odedoyin 80

 

 

Att: 90
Whitstable Town 1-1 Glebe
Harvey Smith 66 Marcel McDonald 88
Att: 364

First Division

Canterbury City 3-1 Lewisham Borough
Mo Cham 58

Luke Illsley 79, 88

Michael Amponsah 86

 

Att: 60
Forest Hill Park 0-3 AFC Whyteleafe
 

 

Max Morgan 30, 56

Gasper Mico 82

Att:
Greenways 0-4 Rochester United
 

 

 

 

Harrison Hume 11

Fjord Rogers 18(p)

Ben Wyness 46

Harvey Brown 90

Att:
Meridian VP 3-1 SC Thamesmead
Germaine Jeannoel 63, 84

Ayo Bakare 74

Zak Loveridge 27

 

Att: 35
Staplehurst Monarchs A-A Larkfield & New Hythe
Ted Rosetti 30
Att: 140
Tooting Bec 2-0 Croydon
Steve Karkari 51

Myles Blenkinsop 75(p)

 

 

Att:

London Senior Trophy Semi Final

Wimbledon Casuals 3-3 FC Elmstead
Unknown 4, 73

Unknown 84(p)

 

Cameron Smart 48

Kameiko Pope-Campbell 63

Kyle Beckford 80

Att: Wimbledon win 4-1  on pens

 






 

Wednesday 21st February

Division One Cup

Bridon Ropes 6-1 SC Thamesmead
Beau Cook-Bartholomew 1

Taylor Bowley 43, 65

Elias London 78

Ted Hodges 82

Jamie Thuillier 87

Uche Ibemere 60

 

 

 

 

Att: 30

 






 

Tuesday 20th February

Kent Senior Trophy Semi Final

Whitstable Town 1-2 Croydon
Harvey Smith 71

 

Ryan Hall 52

Ryan Palmer 57(p)

Att: 335

Challenge Cup Semi Final Second Leg

Corinthian 3-0 AFC Whyteleafe
Conor Driscoll 10

Oscar Housego 83(p)

Jack Billings 90

 

 

 

Att: 78
Deal Town 2-1 Erith Town
Kane Smith 40

Jamie Kennedy 77

James Dyer 54

 

Att: 473

Premier Division

Bearsted 0-2 Glebe
 

 

Darion Dowrich 10

Malachi Morris 77

Att: 122
Stansfeld 0-2 Lordswood
 

 

Josh Reid 23

Alex Willis 36

Att:

Surrey Premier Cup

Molesey 2-2 Tooting Bec
Unknown 44

Unknown 66

Mark Soares 23

Kelly 45

Att: Bec win 5-4 on pens 

 


 

Saturday 17th February

FA Vase Fifth Round

Bridgwater United 2-2 Deal Town
Ben Griffith 54

Jack Thorne 70

Tom Chapman 2

Rory Smith 21

Att: Deal win 6-5 on penalties!

Kent Senior Trophy Semi Final

Erith Town 8-2 Larkfield & New Hythe
Harry Taylor 4, 35, 51

James Dyer 7, 40

Ladic Melconian 19

Ollie Milton 57

Jake Lovell 61

Matt Day 83(p)

Kwasi Amaoh 90

 

 

 

Att: 206

London Senior Trophy Semi Final

Croydon 3-0 Cockfosters Reserves
Ryan Hall 1

Evans Lamboah 56

Ryan Palmer 66

 

 

 

Att: 120

Premier Division

Bearsted 3-0 Rusthall
Jack Palmby 6

Joel Wakefield 21

Louis Lovell 37

 

 

 

Att: 135
Faversham Town 2-3 Lordswood
Stefan Payne 75

Warren Mfula 90

Alex Willis 5, 38

Quadri Green 6

Att: 349
Glebe 4-0 VCD Athletic
Darion Dowrich 15

Jamie Coyle 26

Rodney Eruotor 49

Marcel McDonald 90

 

 

 

 

Att: 121
Lydd Town 2-1 Hollands & Blair
Harvey Welford 3

Jack Nelson 24

Devonte West 52

 

Att: 141
Punjab United 2-1 Stansfeld
Cruis Nyadzayo 10

Chris Edwards 84

Jack Mahoney 35

 

Att: 92
Sutton Athletic 0-2 Snodland Town
 

 

Robbie Bissett 34

Francis Babalola 52

Att: 80
Tunbridge Wells 0-1 Fisher
Teddy Jones 6
Att: 297
Welling Town 1-2 Corinthian
Dominic Wynter-Stephens 20

 

Sam Bewick 42

Oscar Housego 58

Att:

First Division

AFC Whyteleafe 2-1 Canterbury City
Aaron Watson 28, 54(p) Joe Nelder 42
Att:
K Sports 3-3 Bridon Ropes
Simon Gyimaha 14

Dan Bradshaw 28

Javaun Splatt 56

Billy Marsh 50

Lester Lawrence 80

Finlay Chambers 90

Att:
Staplehurst Monarchs 4-1 Greenways
Stanley Oldfield 3, 9

Omar El Mantawy 29

Harley Gorse 75

Unknown 74

 

 

Att: 90

 






 

Tuesday 13th February

Premier Division

Deal Town 4-0 Hollands & Blair
Macauley Murray 43(p)

Ben Chapman 68

Ashley Miller 70

Ife Oni 85

 

 

 

 

Att:  356
Erith Town 4-2 Kennington
Ollie Milton 40, 88

Harry Taylor 63, 78

Craig Calvert 45

Jordan Griffin 85

Att: 120
Fisher 1-2 Sutton Athletic
Michael Sarpong 34

 

England Kurti 12

Daniel Emmanuel 21

Att: 142

Division One Cup

Larkfield & New Hythe 1-2 FC Elmstead
Clark Woodcock 72

 

Shiaroe McDonald 12

Fred Aikon 60

Att: 30

 






 

Saturday 10th February

Challenge Cup Quarter Final

Holmesdale 1-3 Erith Town
Jack Tancred 8

 

Jake Lovell 54, 58

Ollie Milton 61

Att:

Premier Division

Corinthian 1-3 Bearsted
Luke Adams 54

 

Jack Palmby 3

Will-Johnson-Cole 89, 90

Att: 162
Hollands & Blair 1-3 Punjab United
Richard Atkins 45(p)

 

 

Steve Ratcliff 27

Neil Spencer 34

Cruis Nyadzayo 37

Att: 125
Kennington 1-3 Glebe
Fin Dent 27

 

 

Jason Banton 37

Jonathon Erharbor 56

Jamie Philpot 70

Att: 102
VCD Athletic 0-1 Whitstable Town
x Reece Gillies 45
Att: 125
Welling Town 1-3 Lordswood
Sam Bailey 79

 

 

Josh Reid 32

Callum Peck 70

Artem Kuchkov 90

Att: 63

First Division

Bridon Ropes 0-2 FC Elmstead
 

 

Kanan Fitton 13

Kameiko Pope-Campbell 90

Att: 50
Canterbury City 3-2 Meridian VP
Mo Cham 11, 25, 65 Mal Turner 45, 83
Att: 42
Faversham Strike Force 1-6 AFC Whyteleafe
Tom Barton 90

 

 

 

Helge Orome 18, 62

Gasper Mico 40

Temi Alaka 75

Max Morgan 86, 89

Att: 125
Forest Hill Park 1-2 Staplehurst Monarchs
Ethan Okechukwa 90

 

Own Goal 15

Jack Bray 85

Att:
Greenways 0-9 Larkfield & New Hythe
 

 

 

 

 

Jerome Wade 38

Jack Sammoutis 45

Makhosini Khanye 50, 87

Matt Day 55, 70

Josh Jackson 75, 83

Tyrell Richardson-Brown 90

Att:
Rochester United 1-2 Croydon
Freeman Rogers 67

 

Fred Obasa 3

Ryan Palmer 87

Att: 83
SC Thamesmead 3-3  K Sports
Jordan Eels 20

Alfie Kitt 69

Jake Parrott 76

Dan Bradshaw 45(p)

Simon Gyzmaha 65

D’Jean Spencer 67

Att: 60
Tooting Bec 3-1 Lewisham Borough
Storm Glautier 4

Alvin Turyatemba 53

Mark Soares 83

Nick Harvey 25

 

 

Att:

 






 

Wednesday 7th February

Premier Division

Snodland Town 0-1 Hollands & Blair
x Rob Denness 12
Att: 146
Sutton Athletic 0-2 Holmesdale
 

 

Ali Mansaray 32

Ronnie McClean 72

Att: 65

Division One Cup

Tooting Bec 0-4 Croydon
 

 

 

 

Kieran Rufus 32

Ryan Palmer 38

James Ayetine 55

Jordan Anderson 72

Att:

 

 


 

Tuesday 6th February

Premier Division

Corinthian 4-1 Fisher
Ryan Cheek 38

Charlie Clover 53

Conor Driscoll 84

Tom Fitzgerald 90

Thomas Ngegba 20

 

 

 

Att: 85
Lordswood 0-0 Lydd Town
x x
Att:
Punjab United 4-0 Welling Town
Neil Spencer 13

Cruis Nyadzayo 26

Arun Suman 32, 54

 

 

 

Att: 85
Tunbridge Wells 2-1 VCD Athletic
Siji Akinlusi 38

Regan Corke 61

Harry Lawrence 45

 

Att:

Division One Cup

AFC Whyteleafe 3-4 Lewisham Borough
Jesse Sentamu 8

Gus Ward 34

Helge Orome 83

Bryan Zepo 5, 16, 24

Michael Amponsah 20

 

Att:
Staplehurst Monarchs 2-2 Canterbury City
Omar El Mantawy 30

Adam Hooper 52(p)

Mo Cham 3

Luke Illsey 80

Att:

 


 

Monday 5th February

Division One Cup

Greenways 3-2 FC Elmstead
John Brown 5

Tom Reardon 17, 25

Kanan Fitton 27

Kyle Beckford 90

Att:

Kent County Invitational Cup

SC Thamesmead 0-2 Cuxton 91
Caleb Bearman-Dyce 20, 45(p)
Att: 30

 


 

Saturday 3rd February

Premier Division

Bearsted 0-0 Whitstable Town
x x
Att: 148
Corinthian 3-1 Lydd Town
Conor Driscoll 85

Oscar Housego 88(p)

Jack Billings 90

Charlie Dickens 70

 

 

Att: 121
Deal Town 3-0 Tunbridge Wells
Billy Munday 8, 50

Macauley Murray 45(p)

 

 

Att: 530
Erith Town 4-2 Welling Town
Ollie Milton 18

James Dyer 45(p), 79(p)

Jake Lovell 84

Jordan Samuel 13

Andrew Mott 78

 

Att: 130
Faversham Town 6-1 Holmesdale
Stefan Payne 20, 54

Sam Hasler 26, 48

Billy Bennett 64

Warren Mfula 76

Theo McKenzie 53

 

 

 

Att: 307
Fisher 0-0 Kennington
x x
Att: 167
Lordswood A-A Punjab United
Callum Peck 21

Jack Peters 80(p)

 

Cruis Nyadzako 11

Neil Spencer 39

Lea Dawson 43

Att:
Rusthall 0-0 Glebe
x x
Att: 142
Stansfeld 0-4 Snodland Town
 

 

Francis Babalola 13, 36

Jordan Wells 75,

Ben Davisson 86(p)

Att:
VCD Athletic 3-1 Hollands & Blair
Reece Deakin 40

Bethel Gboda 78

Richard Jimoh 89

Tom Walmsley 34

 

Att: 101

First Division

Bridon Ropes 2-2 Meridian VP
John Thain 8

Lester Lawrence 73

Udeze Ogbuku 14

Christian Ibitoye 34

Att: 25
FC Elmstead 2-2 SC Thamesmead
Kola Salami 54

Kameiko Pope-Campbell 59

Alfie Kitt 51, 75

 

Att: 59
K Sports 2-2 Forest Hill Park
Ike Bignell 18, 90

 

Remarle Lawrence 5

Tyler Lochner 52

Att:
Larkfield & New Hythe 4-0 Faversham Strike Force
Matt Day 19

Jack Sammoutis 57

Josh Jackson 71

Timmy Babington 83

 

 

 

 

 

Att: 140
Lewisham Borough 1-1 Greenways
Own Goal 90 Michael Paton 32(p)
Att: 80
Staplehurst Monarchs 1-2 Rochester United
Omar El-Mantawy 75

 

Harrison Hume 30

Liam Wilkins 67

Att: 76

Division One Cup

AFC Whyteleafe 0-2 Tooting Bec
Ed Mbango 70, 90
Att: 171

Surrey Premier Cup

Croydon 1-4 Honourable Artillery Company
Uli Fischer 86

 

Chris Heritage 8, 52, 64

Matt Green 58

Att: 67

 






ARCHIVES – Results – January 2024

ARCHIVES – Results – December 2023

Results – November 2023

RESULTS – October 2023

ARCHIVES – Results – September 2023

ARCHIVES: Results – July and August 2023


 

P