ARCHIVES: Results – April 2023

Wednesday 26th April

Premier Division

Holmesdale 0-1 Lordswood
Billy Marsh 30
Att: 55

 

Saturday 22nd April

First Division Play Off Final

Lydd Town 1-1 Tooting Bec
James Rogers 13 Tom Harland-Goddard 44
Att: 245 Lydd win 5-4 on pens 

 

Premier Division

Canterbury City 1-1 Erith & Belvedere
Amin Gorgol 45 Marcus Elliott 38
Att: 87
Deal Town 2-0 Sutton Athletic
Billy Munday 65

Josh Byford 82

Att: 715
Fisher 1-0 Stansfeld
Kyren Cooper 90
Att: 273
Glebe 3-0 Erith Town
Jamie Philpot 57(p), 65

Marcel McDonald 85

Att:
Hollands & Blair 1-2 Tunbridge Wells
Ben Brown 55(p) Jack Walder 23

Jack Palmby 83

Att: 245
K Sports 0-2 Holmesdale
Abdul Alaka 7

Luke Adams 82

Att:
Phoenix Sports 3-0 Kennington
Alfie Evans 7, 10

Francis Babalola 51

Att: 187
Punjab United 3-7 Lordswood
Jayden Hussain 5

Paul Vines 78

Michael Hagan 90

 

 

Joel Odeniran 35

Own Goal 38

Luke Medley 47(p), 49(p), 68

Fred Baker 63

Ola Adegbulube 75

Att: 161
Rusthall 0-2 Bearsted
Ollie Freeman 2

Joel Wakefield 30

Att: 285
Welling Town 2-2 Whitstable Town
Sam Bailey 23

Nathan Palmer 64

Dean Grant 15, 80

 

Att:

 

Wednesday 19th April

Premier Division

Erith & Belvedere 0-3 Deal Town
Macauley Murray 16(p)

Riley Alford 22

Billy Munday 80

Att: 270
Holmesdale 0-2 Phoenix Sports
Tom O’Connor 42

Ryan Hayes 52

Att: 88
Tunbridge Wells 0-0 Punjab United
x x
Att: 232

 

First Division Play Offs

Lydd Town 4-2 Faversham Strike Force
Kenny Pogue 7

Luke Burdon 62, 67

Ronnie Dolan 70

Ali Wren 39

Kane Taylor 84

 

Att: 281
Tooting Bec 0-0 Larkfield & New Hythe
x x
Att: Tooting win 5-4 on pens 

 

Tuesday 18th April

Premier Division

Bearsted 1-0 Glebe
Jordan Ababio 82
Att: 46
Fisher 5-0 Sutton Athletic
Lewis Duberry 39

Andres Tobon 45

Conor Darwish 50

Clyde Semazzi 60

Cedric Nganga 83

Att: 101
Hollands & Blair 0-4 Kennington
Liam Middleton 30, 61

Rajan Sahni 42, 52

Att: 78

First Division

Bermondsey Town 0-6 FC Elmstead
Kanan Fitton 24, 25(p), 35, 67(p), 76(p), 90
Att:

 

Monday 17th April

First Division

Tunbridge Wells 0-0 Erith & Belvedere
x x
Att: 251 Erith & Belvedere are Champions! 

First Division

Larkfield & New Hythe 0-1 Forest Hill Park
Own Goal 30
Att: 80

Sunday 16th April

Kent FA Senior Trophy Final

Deal Town 0-6 Punjab United
Paul Vines 16

Jayden Hussain 26, 55, 70

Will Johnson-Cole 29

Theo McKenzie 42

Att: 1,851

Saturday 15th April

Premier Division

Erith Town 1-2 Canterbury City
James Miles 65 Henry Arnold 43, 70
Att: 79
Holmesdale 0-2 Rusthall
Yassin Fares 79

Louie Clarke 82

Att: 76
Kennington 6-2 Welling Town
Max Sutton 18

Rajan Sahni 33

Liam Middleton 35, 41

James Haylock-Ashdown 52

Mitchell Harman 69

Lauris Chin 23

Nathan Palmer 77

 

Att: 127
Lordswood 3-0 Fisher
Randy Otoo 25

Josh Reid 43

Archie Risdon 61

Att: 68
Stansfeld 6-0 K Sports
Alfie Moynes 24, 42, 54

Dan Parkinson 50

Harry Day 75

Ade Lahan 90

Att: 55
Sutton Athletic 3-3 Hollands & Blair
Harry Lawrence 3

Theo White 48(p)

Conor Evans 63

Sam Wright 2

Ben Brown 34

Jack Simon 77

Att:48
Whitstable Town 3-2 Phoenix Sports
Victor Aiyelabola 45, 57

James Jeffrey 90

Francis Babalola 14

Mikey Dalton 82

Att: 751

First Division

AFC Whyteleafe 4-3 Snodland Town
Gus Ward 22

Jesse Sentamu 34, 55, 75

Matt Gething 33, 70

George Acland 90

Att:
Bridon Ropes 3-2 Croydon
Manny Oshinowo 30

John Woodcock 45

Jack Kirby 85

Andy Walker 51

Jahquan Springer 71

 

Att: 35
Faversham Strike Force 4-0 SC Thamesmead
Ali Wren 28

Tom Barton 45, 89

Marshall Wratten 60

x

 

Att: 192
Greenways 0-3 Rochester United
Fjord Rogers 38

Kane Phillip 45

Sam Miles 85

Att:
Lewisham Borough 0-1 Staplehurst Monarchs
Kieron Pallett 39
Att: 54
Lydd Town 7-0 Meridian VP
Richard Atkins 2

Kenny Pogue 38

Luke Burdon 54, 90

Jack Price 62

Troy Howard 67

Timmy Babington 89

Att: 80
Tooting Bec 7-0 Bermondsey Town
Own Goal 32

Ed Mbango 37, 83

Alex Keating 57, 61

Steve Karkari 85

Alvin Turyatemba 89

Att:

Thursday 13th April

First Division

Tooting Bec 4-1 Greenways
Jude Soder 6

Nathaniel Olawole 63

Alex Keating 72

Conor Turner 90

James Austin 38
Att:

Wednesday 12th April

First Division

Lewisham Borough 2-2 Bermondsey Town
Michael Amponsah 24

Emmanuel Sontan 55

Tobi Irefin 14, 20
Att:

Tuesday 11th April

Premier Division

Punjab United 4-2 Kennington
Jayden Hussain 6, 30, 36

Jack Arnold 64

Mitchell Harman 63

Harry Lavender 81

Att: 86
Sutton Athletic 1-4 Erith Town
Merrick Simms 73 Jamie Humphris 23(p)

Alfie Eldridge 32, 37

Joe Chalker 87

Att: 70

Monday 10th April

Premier Division

Bearsted 0-2 Lordswood
Randy Otoo 21

Artem Kuchkov 45

Att:
Deal Town 2-1 Welling Town
Tom Chapman 26

Lenny Atherton 87

Own Goal 48
Att: 473
Fisher 1-1 Tunbridge Wells
Michael Sarpong 86 Robbie Bissett 87
Att: 191
Glebe 1-2 Erith & Belvedere
Jamie Philpot 41 Anthony Adesite 9

Billy Bennett 13

Att:
Hollands & Blair 2-3 Whitstable Town
Sam Wright 43

Ben Brown 82

Harry O’Donnell 57

Own Goal 71

Harry Gamble 83

Att: 205
K Sports 1-5 Canterbury City
Unknown Seb Rowland

Henry Arnold x2

Rob Lawrence 

George Baker 

Att:
Phoenix Sports 4-0 Holmesdale
Alfie Evans 13

Matt Bourne 54

Tashi-Jay Kwayie 81

Ryan Sawyer 87

Att: 122
Rusthall 1-0 Stansfeld
Louie Clarke 45(p)
Att: 153

First Division

Croydon 3-1 FC Elmstead
Erroll Mundle-Smith 20

David Green 30

Bola Noiki 90

Antonio Gonnella 45
Att:
Faversham Strike Force 3-0 Lydd Town
Tom Barton 18, 30

Kane Taylor 85

Att: 152
Forest Hill Park 2-6 Bridon Ropes
Josh Crispin 33

Harry Smith 62

Manny Oshinowo 40, 49, 70

Raphael President 48, 78

Chris Alhassan 56

Att:
Meridian VP 2-0 AFC Whyteleafe
Manny Ikeocha 23

Larry Atumuto 45

Att: 21
Rochester United 0-2 Larkfield & New Hythe
Victor Aiyelabola 24  90
Att: 126
SC Thamesmead 4-3 Greenways
Gravlyn Kitondo 21

Joseph Stowell 29

Sacha Gibson 89(p), 90

Tom Reardon 39

Adam Cooper 73

Rhys Macfoy 78

Att: 50 1pm K.O
Staplehurst Monarchs 1-2 Snodland Town
Kieran Pallet 76 Matt Gething 2

Dan Ashton 5

Att: 130

 

Saturday 8th April

Premier Division

Canterbury City 1-5 Punjab United
Rob Lawrence 28 Theo McKenzie 14

Lea Dawson 40, 77, 86

Jayden Hussain 66

Att: 42
Erith & Belvedere 3-0 Bearsted
Lewis Chambers 28

Jahmal Howlett-Mundle 45

Danny Lear 90

Att: 100
Erith Town 0-2 Deal Town
Aaron Millbank 45

Tom Chapman 90

Att: 130
Holmesdale 1-2 Glebe
Siji Akinlusi 28 Jamie Philpot 14

Michael Adepoja 39

Att: 36
Kennington 5-0 Sutton Athletic
Rajan Sahni 36(p), 47, 53, 71

Elliott Moore 86

Att:
Lordswood 1-5 Rusthall
Josh Reid 15 Louie Clarke 41(p), 86

Dwan Archer 46

Suleiman Bakalandwa 79

Yassin Fares 85

Att: 80
Stansfeld 1-1 Phoenix Sports
Joe Matthews 73 Ryan Sawyer 87
Att: 124
Tunbridge Wells 3-0 K Sports
Festos Kamara 29

Billy Lewins 79

Trevor McCreadie 90

Att: 331
Welling Town 4-1 Hollands & Blair
Kweku Ansah 44, 82

Kian Garlinge 63

Nathan Palmer 75

Danny Walder 45
Att: 89
Whitstable Town 1-2 Fisher
James Jeffrey 58 Isaac Thompson 75, 81(p)
Att: 526

First Division

AFC Whyteleafe 1-0 Staplehurst Monarchs
Jesse Sentamu 89
Att: 278
Bermondsey Town 0-1 Croydon
Own Goal 45
Att: 47
Bridon Ropes 2-3 Rochester United
Manny Oshinowo 32

Raphael President 78

Levi Gold 20

Liam Wilkins 47

Luis Dos Santos 68

Att: 29
FC Elmstead 1-2 Forest Hill Park
Kanan Fitton 59 Harry Smith 7

Thomas Ngegba 25

Att: 28
Larkfield & New Hythe 0-3 Tooting Bec
Nathaniel Olawole 59

Steve Karkari 66

Alvin Turyatemba 90

Att: 100
Lewisham Borough  0-2 Faversham Strike Force
Tom Barton 7, 75
Att: 62
Lydd Town 7-1 SC Thamesmead
Luke Burdon 3, 10(p), 33

Timmy Babington 19

Troy Howard 29

Richard Atkins 67(p)

Tyler Sterling 82(p)

Charlie Armstrong 90
Att: 86
Snodland Town 4-0 Meridian VP
Rob Denness 13, 69

Josh Jackson 17

Byron Walker 84

Att: 575 Snodland Town are Champions!

 

Wednesday 5th April

Premier Division

Erith Town 3-2 Kennington
Harry Taylor 31, 38, 60 Rajan Sahni 62, 69
Att: 86
Holmesdale 0-0 Whitstable Town
x x
Att: 62

First Division

Forest Hill Park 2-1 Meridian VP
Harry Smith 17

Ryan Penton 63

Manny Ikeocha 48

 

Att:
Larkfield & New Hythe 1-1 Lydd Town
Matt Day 15 Ryan Smith 90
Att: 165
Staplehurst Monarchs 0-3 Croydon
Antonio Clements 16

Errol Mundle 33, 40

Att: 95
Tooting Bec 4-2 Snodland Town
Alex Keating 20

Ed Mbango 49

Nathaniel Olawole 54

Alvin Turyatemba 90

Josh Jackson 77, 89

 

Att:

Tuesday 4th April

Premier Division

Deal Town 2-1 Fisher
Macauley Murray 53(p)

Riley Alford 69

Own Goal 7
Att: 361
Glebe 4-0 Welling Town
Jamie Philpot 36, 54, 85

Malachi Morris 65

Att: 85
Hollands & Blair 0-3 Bearsted
Ollie Freeman 44, 67

Unknown 83

Att: 137
K Sports 3-4 Stansfeld
Unknown 15

Unknown 38

Unknown 90

Rob Hughes 32

Dan Parkinson 52, 78

Billy Shinners 83

Att:
Sutton Athletic 1-3 Punjab United
Arlie Desanges 20 Jordan Campbell 65

Will Johnson-Cole 72(p)

Paul Vines 82

Att: 48
Tunbridge Wells 1-4 Phoenix Sports
Frank Griffin 54(p) Tashi-Jay Kwayie 4, 59

Andy Pugh 27

Francis Babalola 32

Att: 276

 

Monday 3rd April

Premier Division

Rusthall 0-2 Kennington
Rajan Sahni 27

Liam Middleton 33

Att: 134


Saturday 1st April 

Premier Division

Bearsted 1-3 Canterbury City
Ollie Freeman 27 Henry Arnold 70, 80

Seb Rowland 90

Att:
Deal Town 3-0 Tunbridge Wells
Joe Reeves 5

Aaron Millbank 40, 90

Att: 434
Fisher 3-2 Kennington
Darnelle Bailey-King 48

Isaac Thompson 77, 89

Liam Whiting 45

Rajan Sahni 71

Att: 157
Hollands & Blair 1-3 Stansfeld
Sam Wright 53 Joe Matthews 43

Dan Parkinson 65

Harry Day 75

Att: 128
K Sports 1-7 Erith Town
Ben Hermitage 20 Harry Taylor 9

Alfie Eldridge 43, 58, 85

Adem Ramadan 70

Jamie Humphris 80, 90

Att:
Phoenix Sports 4-3 Punjab United
Alfie Evans 33, 75

Francis Babalola 60

Tashi-Jay Kwayie 89

Will Johnson-Cole 44(p), 81(p)

Paul Vines 90

Att: 146
Rusthall 1-5 Erith & Belvedere
Louie Clarke 50 Billy Bennett 2

Marcus Elliott 12, 30

Anthony Adesite 20, 72

Att: 170
Sutton Athletic 1-2 Whitstable Town
Michael Fenn 45(p) Jefferson Aibangbee 38

Josh Oliver 48(p)

Att: 83

First Division

Bridon Ropes 1-2 Lewisham Borough
Oliver Hickman 60 Jahiem Rose 37

Sineen Sineen 85

Att: 50
Faversham Strikeforce 2-2 AFC Whyteleafe
Dylan Riches 40, 78(p) Jesse Sentamu 24

Temi Alaka 75(p)

Att: 105
Rochester United 4-1 FC Elmstead
Fjord Rogers 10

Harrison Hume 30

Hicham Akhazzan 60

Lewis Cook 79

Unknown 70
Att: 84
SC Thamesmead 0-5 Snodland Town
Ted Rosetti 1

Matt Gething 9, 36

Josh Froggatt 14

Josh Jackson 90

Att: 80

 


 

ARCHIVES – March 2023

ARCHIVES – February 2023

ARCHIVES – January 2023

ARCHIVES – December 2022

ARCHIVES – November 2022

ARCHIVES – October 2022

ARCHIVES – September 2022

ARCHIVES – August 2022

ARCHIVES – July 2022

 


 




P