Results

Results

SCEFL Premier and First Division Results

Monday 15th October

Premier Division

Erith Town2-2CorinthianFT
Adrian Stone 37
Andres Tobon 47
Jack Billings 45
Kameron Gyeabour 51
(83)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Monday 15th October

First Division

Lewisham Borough0-1Bridon RopesFT

Tyler Anderson-Parr 64
(132)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sunday 14th October

FA Vase First Round

Canterbury City2-1Saltdean UtdFT
Josh Frogatt 39
James Turner 62
Unknown 90

(Att)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Saturday 13th October

FA Vase First Round

Sidlesham 0-2 Chatham Town FT


Jon Pilbeam 48
Paul Vines 90
(Att)
Sheppey Utd 4-0 East Preston FT
Luke Girt 6
Dan Bradshaw 21, 29
Dave Botterill 84



(279)
Wick 0-3 Lordswood FT

Euan Sahadow 10
Joe Kane 49, 65
(Att)
Corinthian 3-2 Deal Town FT
Shaun Brown 60
Kameron Gyeabour 80
Jack Billings 84

Connor Coyne 41
Alfie Foster 88

(66)
Bearsted 3-0 Beckenham Town FT
Pete Williams 25, 40
Lucian Scarlat 88

(Att)
AFC Croydon 3-0 Fareham Town FT
Rob Carter 27
Emanuel Oloyede 84
Jon Paolluccio 90

(96)
ST Panteleimon 1-1 Cray Valley FT
Ayub Albadri 96 AET Danny Smith 100
match abandoned (Att)
Bedfont & Felt 1-2 Erith Town FT
Ashley Hitchinson 9

Adrian Stone 67
Steadman Callender 77
(78)
Tunbridge Wells 0-2 AFC Uckfield Town FT

Unknown
(Att)
Newhaven 2-1 Rusthall FT
L.Robinson 65, 72 Ed Sharman 90
(Att)
xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxx

Saturday 13th October

Premier Division

Fisher 4-0 Glebe FT
Rob Brown 5, 73
Matthieu Ramsamy 41
Luke Haidorovic 59


(247)
Hollands & Blair 0-3 Crowborough Ath FT

Luke Leppard 44
Jack Funnell 83
Kieron Scarebury 90
(110)
K Sports 1-0 Punjab Utd FT
Tom Pyne 23
(71)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx

Saturday 13th October

First Division

FC Elmstead 1-1 Kennington FT
Jordan Samuel 50
Sam Brown 58
(37)
Forest Hill Park 0-2 Erith & Belvedere FT


David Olayokun 25
Guyliano Mpungi 75
(Att)
Kent Football Utd 0-1 Sutton Athletic FT

James Sutherland 53
(Att)
Lydd Town 0-4 Bridon Ropes FT



John Woodcock 53, 74
Jacob Kalonda 66
Nathan Simpson 85
(48)
Meridian VP 1-1 Welling Town FT
Brandon Hobbs 47 Dan Wells 75
(20)
Rochester Utd 2-4 Holmesdale FT
Max Morgan 1
Andy Pierce 66

Andy Constable 45, 51
Ramell Lake 53
Sam Fitzgerald 76
(41)
Snodland Town 1-4 Lewisham Boro FT
David Sherwood 29



Kelvin Adjei 5
Marcus Castano 9
Adam Thompson 70
Sean Agun 90
(47)
SC Thamesmead 3-1 Phoenix Sports FT
Merrick Simms 11
Josh Patrick 29
Max Williams 53
Liam Murray 48


(46)
Stansfeld 4-1 Greenways FT
Jake Williams 8
Harry Gamble 40
Luke Rooney 42, 70
Ryan Perkins 90


(38)
xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxx

Premier Division Table

First Division Table


For Full results from this and previous Seasons please visit our Full Time Website